Nákupní košík

Často kladené dotazy

Nejčastější dotazy týkající se Vivensa

Vivenso využívá řadu inovativních technologií

Zákazníci, kteří se s Vivensem setkali před vámi, nám pokládali řadu otázek. Některé z nich pravděpodobně napadají i vás. Odpovědi na ty nejčastější dotazy najdete právě zde.

Vivenso využívá řadu inovativních technologií, mezi které patří například dvoustupňový separátor, na který se nás nejvíce ptáte. Separátor stahuje nečistoty do vody, a ty tam díky vodnímu víru zůstávají a již se zpět nedostávají do ovzduší.

Druhou častou otázkou je, proč u Vivensa stačí jedno jediné přejetí k dosažení dokonalé čistoty. Maximální účinnost přístroje Vivenso zajišťuje unikátní vnitřní systém bez vzduchové bariéry, kterou u jiných typů vysavačů představuje filtr nebo prachový sáček. Veškerý proud vzduchu tak naplno vysává nečistoty.

Pokud byste měli nějaké další otázky, na které zde nenajedete odpověď, zeptejte se nás. Rádi vám odpovíme a poradíme.

Vodní vysavač Vivenso používá k zachycení špíny a odstranění pachů čistou vodu a separátor. Jedná se tedy o dvoustupňový filtrační systém, který se skládá z vodní filtrace a separátoru. To je zařízení, které odděluje nasáté nečistoty od čistého vzduchu. Na rozdíl od jiných vodních vysavačů tohoto Vivenso dosahuje i bez přídavného HEPA filtru či jiných filtrů, které časem ztrácejí výkonnost nebo mohou být zanesené a nefungují tak, jak mají.

 
Je to díky dvoustupňového filtračního systému sestávajícího z vodní filtrace a separátoru (funguje na bázi separace). Oproti jiným vodním vysavačům Vivenso tohoto výsledku dosahuje bez přídavného HEPA filtru či jiných filtrů na čištění vzduchu, které časem ztrácejí výkonnost nebo mohou být zanesené.

Díky zabudované čističce vzduchu můžete „vyčistit“ každou místnost u vás doma od veškerých nečistot a alergenů. Vivenso pohlcuje prach, pyl, nečistoty, ale i různé pachy. Proto je vhodný právě pro alergiky. Také se velice často stává, že jsme alergičtí na své čtyřnohé mazlíčky. Vivenso si poradí s každým chloupkem ve vaší domácnosti. 

I ty nejjemnější částečky prachu jsou stlačeny do nádrže a navázány na vodu. Tyto částečky nejsou vyfukovány zpět do vzduchu. Proto vzduch kolem vás získá lehkost, svěží klima a zůstane zcela bez alergenů.

Určitě znáte běžné vysavače, které vyfukují kromě smradlavého vzduchu i skrz výfukové filtry prachové částice, bakterie, viry, spóry plísní zpět do místnosti. Naopak Vivenso kompletně nasává do nádoby na vodu. Díky pravidelnému používání Vivensa se bude prach v bytě snižovat a přestane se znova tolik usazovat. Proto se sníží i frekvence úklidu.

Důvodem je samostatná obchodní cesta. Majitelé výrobní haly v Německu mají v České republice vlastní firmu. Tímto nevznikají žádné náklady navíc např. pro firmu dovozce nebo světového zástupce. Díky této obchodní struktuře získává zákazník možnost profitovat a získat Vivenso za velmi atraktivní nižší cenu, aniž by se snížila jeho kvalita.

Vivenso se vyrábí ve městě Suhl v Německu. Zde máme vlastní vývojové centrum a výrobu. Proto dokážeme neustále kontrolovat kvalitu a stát si za naším výrobkem. 

Vivenso bylo podrobeno různým testováním a zkouškami. ETM Testmagazin, Test domácích spotřebičů, certifikát z Centra Preventivní medicíny Bad Kissingen, certifikat ECARF a test laboratoře pro životní prostředí Arguk a další. Ve všech testech Vivenso získalo velmi dobré ohodnocení.

Ne, voda je zde jako filtrační medium. Díky dvoustupňovému separátoru se částice nečistot navážou na vodní lázeň a z Vivensa poté proudí do domácnosti pouze čerstvý příjemný vzduch.

Údržba Vivensa je snadná a vždy závisí, jak často a na co konkrétně ho používáme. Zpravidla po úklidu stačí nádobu na Vivenso vylít a dočistit mikrovláknovým hadrem.
U Vivensa je ale důležité čas od času čistit separátor, který nalezneme na spodní části motorové hlavy, a také čištění hadice. Separátor čistíme pomocí klíčku, který je součástí základní výbavy. Tento klíček nasadíme na šroubek uprostřed separátoru a povolíme. Povolený separátor pomocí kartáčku vyčistíme pod tekoucí vodou a našroubujeme zpět. Četnost čištění závisí na míře znečištění.
Hadice vysávají obrovské množství usazeného prachu, chlupů. Se základní hadicí lze vysávat i tekutiny, proto je vhodné hadici čas od času čistit. Čištění hadice je jednoduché, stačí vysát alespoň 3×3 litry vody, může být vlažná, důležité je hadici nechat dostatečně vysušit. Sušení můžete provést i s Vivensem. Na zadní část Vivensa (do výfuku) nasadíme širší část hadice a užší část hadice vložíme do předního nasávacího otvoru Vivensa. V nádobě Vivensa musí být voda, nastavíme regulaci otáček na nejvyšší výkon (pozice Wet) a necháme takto profukovat cca 2-3 minuty.

Ne, v krbu je mastná a minerální nečistota, která se velmi špatně váže na vodu. Mohlo by dojít k velkému znečištění nádoby a separátoru, ale především i k poškození.

Ne, do Vivensa se dávají pouze vůně k tomu určené a testované, ve vodě rozpustné, které nejsou na olejové bázi. K provonění a osvěžení prostoru je možné také použít látky přírodní například kousky citrusů, bylinky a sůl.

Ano, Vivenso má ve své výbavě plastový nástavec s hadříkem z mikrovlákna, který pouze namočíte pod tekoucí vodou a vyždímáte podle potřeby. Tento nástavec s hadříkem poté nacvaknete na základní přepínací nástavec a můžete vysávat a vytírat jedním tahem. Další variantou, jak čistit pevné podlahy „namokro“ je použití speciální soupravy na mokré čištění, se kterou zvládnete mimo vytírání dlažby také vyprat koberec či sedačku.

Ano, pomocí elektrického klepače zbavíte koberec a čalounění od zvířecích chlupů. Klepačem pročešete a vyklepete každé vlákno, a tím chlupy beze zbytku vysajete. Elektrický klepač má svůj pohon, proto je rychlost rotačního kartáče opravdu veliká, účinná a s chlupy si snadno a rychle poradí.

Stačí pouze z masky Vivensa odstranit bílou magnetickou krytku, která je uchycena ve spodní části přístroje a tuto krytku umístit na zadní horní část přístroje, kde má své „parkovací“ místo. Na ovládacím panelu Vivensa otočíte kolečkem z AIR na pozici CLEAN a do předního otvoru vložíte hadici.

V průběhu úklidu se voda měnit nemusí, postačí Vám pouze 3 litry vody, které napustíte do nádoby na začátku úklidu. Voda se mění pouze v případě, že je v nádobě opravdu velké množství prachu, chlupů a nečistoty, které vytvoří hustou kaši. Jako drobný ukazatel vám může sloužit i to, že v případě velkého nasátí nečistot a zhoustnutí vody začne Vivenso lehce vibrovat.

I ty nejjemnější částečky prachu jsou stlačeny do nádrže a navázány na vodu. Tyto částečky nejsou vyfukovány zpět do vzduchu. Proto vzduch kolem vás získá lehkost, svěží klima a zůstane zcela bez alergenů.

Kromě hmotnosti ztěžuje často manipulaci s vysavačem i nevhodně umístěné těžiště nebo nevhodné připojení koleček. Vivenso se spokojí se 3 litry vody, má velice vhodně umístěno těžiště, a proto se dá zcela snadno ovládat. Postavení koleček je vytvořeno i pro plynulý přejezd přes práhy či z koberce na hladkou podlahu. Manipulaci s ním dokonce zvládnou i děti.

Samočistící separátor neexistuje, i když výrobci některých vodních vysavačů se separátorem toto tvrdí a považují za svou výhodu oproti ostatním. Z logického uvažovaní se ale každý separátor časem lehce zašpiní a je potřeba ho snadno pročistit kartáčkem, který je u vodního vysavače Vivenso součástí standartní výbavy.

Ne, vodu v nádobě můžete ponechat, stačí pouze nakapat požadovanou vůni a tím se vůně předchozí překryje. Nemusíte se bát žádného nepříjemného zápachu smísením dvou rozdílných vůní. Vůně k Vivensu určené mají tu vlastnost, že se vrství, tzn. vždy ucítíte poslední přidanou vůni.

Ne, v myčce je velmi vysoká teplota vody a mohlo by dojít k deformaci plastové nádoby.

Rozdílů je hned několik, počínaje cenou, zemí výroby, obchodním modelem, vzhledem, velikostí, váhou, příslušenstvím, až po přídavné HEPA filtry. Doporučujeme každému, kdo chce znát rozdíly na vlastní oči, aby využil bezplatného vyzkoušení Vivensa zdarma, kdy má každý zákazník možnost si udělat nezávazné srovnání sám.

Klasický vodní vysavač má v sobě umístěn jeden, nebo více dodatečných filtrů, které se musí pravidelně vyměňovat, a tím se zvyšují náklady na jeho provoz. Zároveň tento vodní vysavač bez separátoru zdaleka nezachytí veškeré nečistoty. Těžké nasáté nečistoty spadnou do vody či nádoby a ty jemné prochází přes filtry dál do prostoru. Vodní vysavač Vivenso se separátorem žádné filtry nepotřebuje, protože veškeré nasáté nečistoty se pomocí separátoru, který vytváří vodní vír v nádobě na vodu, stlačují do vody, ztěžknou a skrz separátor nemají žádnou šanci se dostat pryč. Ven z výfuku vychází příjemný svěží vzduch jako po dešti.

Klasická záruka na přístroj Vivenso je zpravidla 2 roky. Existuje i možnost prodloužení záruky o další 2 roky, stačí se obrátit na zákaznickou linku 273130298.

Stačí kontaktovat poradce, od kterého máte Vivenso, či kontaktovat nás na zákaznické lince 273130298, poslat e-mail na office@ampuro.cz nebo vyhledat naše stránky www.promujdomov.cz, kde máme chat, na kterém Vám naše operátorky velmi ochotně poradí. Také je možné přístroj poslat přímo na servisní oddělení na adresu Ampuro s.r.o., K Vilkám 1633/18, 107 00 Praha 10 – Dubeč, nebo jej doručit osobně.

Ano, splátky zprostředkováváme společností Essox.

Kabel u vodního vysavače Vivenso je namotán pod rukojetí, při úklidu si každý odmotá požadovanou délku kabelu, a tak mu nepřekáží při samotném úklidu. Samonavíjecí kabel Vivenso nemá z toho důvodu, že předcházíme možnému vzniku poruchy při navíjení apod.

Máte další otázky? Napište nám.

Pokud byste měli nějaké další otázky, na které zde nenajedete odpověď, zeptejte se nás. Rádi vám odpovíme a poradíme. 

Často kladené dotazy

Nejčastější dotazy týkající se Vivensa